Православний календар на 2023 рік по місяцям. Важливі дати, пости та поминальні дні

5 жовтня – Святого священномученика Фоки, пророка Йони і святої Фаустини Ковальської. 1 жовтня – Святого Євменія, святої Терені від Дитятка-Ісус. Всесвітній день Винагороджуючого Святого Причастя. Згідно із заповітами церкви, піст необхідний, щоб віддячити Господу і з’єднатися з ним в день його народження. Різдвяний піст 2022 – з 28 листопада 2022 по 6 січня 2023 року. Пісні дні в листопаді 2022 перші чотири тижні по середах і п’ятницях. Про те, які важливі релігійні свята християни відзначатимуть наступного року, читайте в матеріалі: Православний календар 2023: важливі свята, пости і поминальні дні. Часто релігійні свята прив’язані до «плаваючих дат», тому щороку відзначаються в різні дні. У ці дні відсутність поста в середу і п’ятницю. У ці дні віруючі відвідують богослужіння та дотримуються посту (крім Різдва Христового та Богоявлення, якщо вони припадають на середу та п’ятницю). Тривалість – 22 дні. Тривалість – 40 днів. Таким чином, Пасха за місячним календарем буває в один визначений час, а за сонячним календарем отримує різні дати протягом 35 днів – з 22 березня по 25 квітня ст. Субота 3 тижня Великого посту – 26 березня. Великий пост 2022 – з 7 березня по 23 квітня. Щоб не забути про основні церковні празники, web site дні посту та інші важливі дати, слід переглянути католицький календар на 2022 рік в Україні.

yellow ball on a cube s edge and geometrical shapes У ці дні прийнято відвідувати могили покійних родичів і молитися за упокій їх душі. Ще тиждень потому люди вітатимуть одне одного щирими словами та побажаннями, а вже 17 квітня настане час провідати могили родичів, адже Батьківський день є важливою складовою православного календарю. 30 квітня – Тиждень 3-й після Великодня. 30 квітня – Світла субота, день пам’яті Священномученика Симеона, єпископа Персидського та іже з ним, Преподобного Акакія. Місяцеслов вказує на кожен день всіх місяців року, свята і пам’яті святих неперехідні, тобто ті що мають постійну календарну дату. Також є дев’ять неперехідних свят (мають стабільну дату) та сім великих свят, зазначає 24 канал. Велика кількість католицьких свят мають аналоги з православним підтекстом, але і в даному випадку не обійшлося без винятків. Останній місяць осені принесе православним християнам дві батьківські суботи-дні особливого поминання померлих родичів і початок Різдвяного посту, який триватиме 40 днів. Цей пост вважається найважливішим в році, він триває 48 днів. Найчастіше, в період посту люди просто не вживають їжу тваринного походження, але якщо пост суворий, то не можна не тільки м’ясо, яйця і молоко, а й рибу. Успенський пост встановлено на згадку про Успіння Пресвятої Богородиці. Успенський піст – багатоденний суворий піст. З 28 листопада починається Різдвяний піст 2022 або Пилипівка, який триватиме до 6 січня – дня різдвяного Святвечора.

Раніше OBOZREVATEL публікував місячний календар на серпень 2022 року. Церковний календар за днями на квітень 2022 року. У листопаді 2022 року, згідно з церковним календарем, будемо відзначати декілька великих релігійних свят та подій: Дмитрівська батьківська субота, Михайлівська поминальна субота, початок Різдвяного посту. 5 листопада – Дмитрівська батьківська субота; апостола Якова, святого Ігнатія. 6 жовтня – Зачаття святого Йоана Хрестителя. Протягом липня християни вшановують Володимира Великого та Ольгу, апостолів Петра та Павла, Івана Хрестителя та Архангела Гавриїла. 6 жовтня – зачаття чесного, славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна. 7 липня – Різдво Іоанна Предтечі. 12 липня – Апостолів Петра та Павла (День Петра та Павла). 12 липня – Апостолів Петра та Павла. Щоб християни могли відзначити усі визначні релігійні дати, ми щомісяця складаємо календар церковних дат із датами та назвами. Останній місяць весни також налічує немало важливих церковних дат. Кожен місяць оздоблений ексклюзивним фото, що відображує служіння Папи Франциска. У виданні також представлений фотолітопис служіння Предстоятеля – Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України. 13 жовтня – святителя Михаїла, першого митрополита Київського. 2 жовтня – благовірного князя Ігоря Чернігівського та Київського. 4 жовтня – святителя Димитрія. 17 жовтня – святителя Гурія.

28 жовтня – святителя Афанасія сповідника. 7 жовтня – першомучениці рівноапостольної Фекли. 14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці. У другому місяці осені православні віруючі відзначають Покрови Пресвятої Богородиці – велике свято, дата якого з року в рік не змінюється. Успіння Пресвятої Богородиці – велике свято, присвячене спогаду про земну кончину (успіння) Божої Матері. Православна церква в це велике свято згадує про явлення Божественної величі та слави Ісуса Христа на горі Фавор. Цього дня церква відзначає Перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотвореного Образа Господа Ісуса Христа. Православна церква нагадує, що пісні дні для віруючих настануть 1, 6, 8, 15, 20, 22, 27 і 29 числа. Важливими датами в православній релігії є і дні особливого поминання покійних. Він триває всього 4 дні та є своєрідною підготовкою до свят. Починається 14 серпня та триває до 28 серпня. 14 серпня згадують, як у 9 столітті після освячення водойм частиною Хреста Господнього Константинополь було врятовано від епідемії тяжкої хвороби. Одноденні пости – 3, 5, 10, 12 та 31 серпня. Церковний відкривний календар з іконою на вибір та з літургійними читаннями Апостола та Євангелії на 2022 рік.