Радуцький: Очолити системні зміни в медицині президент доручив мені

Система складається з 25 регіональних центрів ЕМД, що є підконтрольними уряду. Найнижчі зарплати – в лікарів центрів екстреної медичної допомоги Вінниччини та Житомирщини – 15 та 16,5 тисяч гривень відповідно. Не менше ніж 20 000 гривень – лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я. За словами медиків, заробітну плату вони мають меншу ніж ті, хто їздить на виклики в статусі “ковідної” бригади. На не екстрені та непрофільні звернення бригади не реагують. Саме тільки на ці дві основні категорії викликів реагують бригади ЕМД. Система екстреної медичної допомоги (ЕМД) сьогодні знаходиться у стані змін і викликів. Тому що бригади виїжджають на більшу кількість викликів на ковід. Але у 99% випадків – це звернення до сімейного лікаря за попередньою узгодженістю, це не бригади «швидкої». За паперовою звітністю, яку ми дотепер ще отримуємо, у нас доїзд бригади відбувається вчасно, тобто за 10-20 хвилин у 90% випадків. Але, коли рівень захворюваності зріс до критичних показників, такі мобільні бригади (це не бригади ЕМД) вже не могли виїжджати за кожною адресою. У 2020-ому році були мобільні бригади, які брали тести на COVID. А ковід потребує особливого екіпірування, підготовки, умов роботи бригади, певних маршрутів госпіталізації, що впливає на часові показники.

Коли ми підключили всі диспетчерські, всі автомобілі до електронної системи «Централь 103», в якій ми бачимо роботу кожного центру, кожної бригади, ми з’ясували, що вчасність доїзду становить менше 30%. І ці онлайн-дані дозволяють вже зараз керівництву різного рівня приймати управлінські рішення для того, щоб пацієнт отримав вчасно і якісну медичну допомогу. Окрім того, за словами Олександра Данилюка, кадровий дефіцит є в тих регіонах, де немає медичних університетів. Саме з цього, за словами Олександра Данилюка, починаються проблеми щодо інтерпретації роботи ЕМД, скарги на систему, тому що є стартове нерозуміння на різних рівнях, що саме екстрена медична допомога повинна робити. Саме виплачена сума є реальним доходом і демонструє купівельну спроможність населення щодо споживчих цін. Є нормативи Всесвітньої організації охорони здоров’я: на певну кількість населення має бути стількись квадратних метрів нерухомості під медицину, стількись наборів медичних послуг. Про це на своїй фей- фіксовано два порушення цинації населення на ці ви- М. Про це повідомляють у пресслужбі Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги. МОЗ розпочало роботу щодо комплексного розвитку та розбудови еталонної екстреної медичної допомоги. Екстрена медична допомога на випадок ковіду виїжджає виключно в разі розвитку невідкладного стану – це ускладнення коронавірусної інфекції у вигляді пневмоній, коли пацієнт потребує кисневої підтримки і госпіталізації. На 530 із них виїжджає бригада, 150 випадків завершуються госпіталізацією пацієнтів.

Через збільшення кількості випадків захворювань на коронавірус люди починають більше панікувати і частіше викликати швидку, але не звертаються до сімейного лікаря. Тільки у виняткових випадках, коли у пацієнта немає можливості потрапити в лікарню чи до сімейного лікаря, але пацієнт потребує огляду, бригада виїде до пацієнта, але без обмежень у часі, так як його стан не загрожує життю. Диспетчер обирає автоматично найближчу вільну бригаду до конкретного пацієнта, і вона збирається на виїзд. • смт. Жвирка, 2/3/5, 51 м². Жвирка. Будинок 80 м². №7. Ремонт, сардного поверха до 40 м² без • 3/1/1, 71 м², м. Поруч грядка і са- • м. З центральних закупівель Черкаси отримають вісім реанімобілів, у тому числі 3 повнопривідні, що для важкопрохідних місць. Тут Черкаси передовики, це добре, – зазначив пан Данилюк. Це є тотальна фальсифікація, – визнає Олександр Данилюк. Це буде постійна багаторічна програма підвищення кваліфікації працівників. «Немає жодного аргументу, який би змусив мене припинити боротися за підвищення заробітної плати для медиків.

Там заробітні плати працівників, які найбільше працюють із ковідом – близько 25-30 тис. Скільки українських лікарів та інших медпрацівників зараз працюють в Польщі? Середня зарплата лікарів, що працюють у сфері ЗМС біля Росії, за підсумками 2021 року становила 93,5 тис. Зараз медсестра може заробляти біля 1 тис євро. Зараз відбувається те ж саме і стрімко зростає навантаження на систему. За словами Олександра Данилюка, webpage у Черкаській області в середньому за добу відбувається 1200 дзвінків до швидкої допомоги. Це екстрені випадки, які потребують надання швидкої медичної допомоги – інфаркти, інсульти, травми, отруєння і т. Йдеться про ті стани, які безпосередньо загрожують життю і потребують реагування в перші секунди – пацієнт не дихає, у нього відсутня пульсація, тобто зупинилася серцева діяльність, або в нього критична кровотеча, яка буває на виробництвах, при ДТП. У Черкасах є медична академія – перший заклад освіти, який готує працівників безпосередньо для «екстренки». І це безпосередньо пов’язано з тим, що у нас зростає захворюваність на ковід. Це небезпечно тим, що пацієнти з ДТП, з інфарктами, інсультами очікують екстреної допомоги часто довше, ніж це передбачено нормативами. Черкаси купили набагато більше автомобілів за кошти НСЗУ, ніж інші області, – підсумував пан Данилюк.